top of page

Yeni DeLaval OptiDuo Sadece Yem İtmiyor...


DeLaval'in yeni çıkarmış olduğu Optiduo yem itme robotunun çiftliğinize faydaları düşündüğünüzden çok daha fazladır. Optiduo iş verimliliğinizi iyileştirmek için bunun iki katını yapar. Öncelikle yemi karıştırarak inekler için daha iştah açıcı olmasını sağlar ve yemin yerini değiştirerek sıkışmasını önler. Bu daha fazla tüketim ve dolayısıyla daha fazla süt veya et hayvancılığı için et anlamına gelir.
Daha Fazla Süt


DeLaval OptiDuo yemi yemleme tablasına götürmeden önce karıştırır. İkiz-spiralli döner helezonların benzersiz hareketi, mevcut herhangi bir boşluğu doldurarak ve kaba yem liflerinin bütün olarak kalmasını sağlayarak yemin nazik bir şekilde yemleme tablasına yerleştirildiğini garanti eder. Bu şekilde yem inekler için daha iştah açıcı hale gelir.


  • İnekler yemleme tablasını daha sık ziyaret ederler ve enerji alımı artar.

  • Düşük seviyedeki inekler boş yerlere itilmezler.

  • Daha iyi inek trafiği

  • Yemleme tablasında daha az rekabet ve stres vardır.

  • Daha fazla süt


Ayrıca, OptiDuo' ya konsantre yem dağıtıcısı ekleyebime seçebeği ile son geçişi bile en az ilki kadar iştah açıcı hale getirerek inekleri tekrar yemleme tablasına geri getirebilirsiniz.


Daha Az Zaman


Düzenli besleme, enerji alımını arttırır, VMS'e daha fazla ziyareti ve sonuçta daha yüksek süt verimini teşvik eder.


  • Daha Temiz bir yem tablası

  • Zamanınızı çiftliğinizde fark yaratacak işler için kullanabilirsiniz.


Daha Az Fire


OptiDu, iki kat fazla çalıştığı için, yeri değiştirildikçe yem yeniden karıştırılır. Sonuçta ineğin ayırdğı, daha önce reddedilen yem sadece ineğin önüne geri itilmekle kalmadığından, karıştırılan yen daha az yem seçmeye yol açar. Bu, alt seviyedeki ineklerde daha az rekabet ve baskı olmasının yanı sıra, yem israfının azaltılması ve arta kalan yem atıklarının kaldırılması için daha az zaman harcaması anlamına gelir. Bu ' ittir - ayıkla - reddet ' döngüsünü ortadan kaldırarak, OptiDuo tüketimi arttırır ve atık miktarını ortadan kaldırmak için daha az zaman harcanır.


Daha Fazla Esneklik


Optidu' daki gelişmiş Uyarlamalı Sürüş sistemi, geleneksel yem itme ve iticilerin aksine, sadece farklı miktarda yemi değil, aynı zamanda her tür TMR, saman, kuru ot veya taze ot da dahil olmak üzere bürçok yem tipini otomatik olarak ele alabilmesi anlamına gelir. Bu, mevsimsel olarak ya da farklı yem türleri ile yemleme yapma esnekliği sağlar. Optiduo en zor olan yem tiplerinde bile verimli bir şekilde karıştırma ve yer değiştirme yapabiliceğini bilirsiniz. Bu, farklı yem tiprlerine ve yem miktarlarına uyum sağlayabilen, yemleme tablasında ne varsa, hattını ve hızını seçebilen ilk sistem olduğu anlamına gelir.


Daha Güvenilir


Eski tip ilk nesil yem iticilerinden farklı olarak yem tablanıza gerçek robot teknolojisini getirir. Akıllı navigasyon sistemi, her zaman olması gereken yerde olmasını sağlar, inekleriniz için yemi yeniden konumlandırmaya hazırdır.


Optiduo otomatik olarak çalışır ve şarj cihazına geri döner ve gelişmiş sensörler sayesinde bir insan, nesne ya da hayvan tarafından engellendiğinde otomatik olarak durmasını sağlar. Obje artık orada olmadığında çalışma otomatik olarak devam eder.
Daha Servis Dostu


OptiDuo bakımı kolay olacak şekilde tasarlanmıştır. Değiştirilmesi gereken az parça vardır ve yağlama gerektirmez. OptiDuo cihazınızı mükemmel çalışma düzeninde tutmak kolaydır.


Kısacası, İnekleriniz iyi besleniyorsa, çiftliğiniz iyi çalışıyordur. İnekleriniz daha sağlıklı, daha sakin, daha verimli ve daha üretken olacaktır, bu sizin de daha mutlu olacağınız anlamına gelir.


İşte bu nedenle, bu yıl çiftliğinizi geliştirmek için yapabiliceğiniz en iyi şeyin, sizin için çalışacak bir DeLaval OptiDuo yem sistemi edinmek olduğuna inanıyoruz.


Daha fazla bilgi için bize ulaşebilirsiniz.


www.mutluciftlikler.com - info@mutluciftlikler.com

278 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page